Solidarni z Ameerem! Nie dla samowoli służb specjalnych!

Bądźcie z nami na pikiecie!
15 listopada (wtorek) o godzinie 8:30 przed wjazdem na teren Sejmu RP (ul. Wiejska 4)

Jak zapewne pamiętacie, nasz przyjaciel Ameer Alkhawlany został zatrzymany 3.10.2016 w Krakowie przez straż graniczną, na wniosek szefa ABW. Ten sam wniosek był jedyną przesłanką do wydania decyzji o deportacji i postanowienia o areszcie. Do dzisiaj ani Ameer, ani jego prawnik, ani sąd nie zapoznali się z materiałami dowodowymi w tej sprawie, czy też z tym co dokładnie zarzuca się Ameerowi. Powoduje to iż Ameer od ponad miesiąca przebywa w areszcie w Strzeżnym Ośrodku dla Cudzoziemców nie wiedząc nawet dlaczego się tam znalazł i ile jeszcze czasu będzie musiał tam spędzić.

W najbliższy wtorek o godzinie 09:15 osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy spotkają się na Komisji do Spraw Służb Specjalnych aby poruszyć temat Ameera. Zastanawiające może być to, co stało się powodem zwołania komisji. Czy jest nim fakt, iż służby jawnie łamią prawa człowieka, czy też po prostu to, że o działaniu tajnych służb nagle zrobiło się zbyt głośno? Niemniej jednak my też tam będziemy i nie pozwolimy debatującym zapomnieć, że o tej sprawie dowiedziało się już zbyt wiele osób, by móc ją teraz uciszyć, a my nie odpuścimy jej tak łatwo, jak zapewne by sobie tego życzyli. Mamy też nadzieję, że nasza obecność zachęci ich do przemyślenia sprawy po raz drugi oraz wyciągnięcia roztropnych wniosków ze spotkania.

Warto przy okazji zaznaczyć, że drugim punktem zebrania będzie omówienie operacji antyterrorystycznych związanych ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. To właśnie w ramach tych działań służby próbowały zmusić Ameera do współpracy. I to właśnie na potrzeby tych wydarzeń została wcielona w życie ustawa antyterrorystyczna, która daje służbom niemal całkowitą władzę nad ludzkim losem i prawem do wolności. W szczególności losem osób nieposiadających polskiego obywatelstwa. Mamy szczerą nadzieję, że zgromadzonym na komisji nie przyjdzie do głów zaostrzanie i tak drakońskiego prawa. Mamy nadzieję, że “wnioski i rekomendacje” wyciągnięte z komisji będą dotyczyły przestrzegania praw człowieka, poszanowania prawa do prywatności i wolności, a nie ich odbierania.

Dlatego gorąco zachęcamy was do pojawienia się na pikiecie, która odbędzie się 15 listopada (wtorek) o godzinie 8:30 przed wjazdem na teren Sejmu RP. Po pierwsze po to, aby pokazać wsparcie dla sprawy Ameera, a po drugie po to, by zaprotestować przeciwko samowoli służb specjalnych, a co za tym idzie konsekwentnego pozbawiania nas kolejnych podstawowych praw człowieka.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/solidarnizAmeerem/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *